Dragon Ball Wiki
Advertisement
Dragon Ball Wiki

Vegeta IV (czytaj: Wegeta, Bejīta [bedźiita], pl. w anime Vegeta, pl. w mandze Vegeta, fr. Végéta, ang. Vegeta) – jedna z głównych postaci serii. Saiyanin, książę planety Vegeta; mąż Bulmy., ojciec Trunksa i Bry. Na Ziemię przybył z Nappą w celu podbicia jej i zdobycia nieśmiertelności za sprawą tamtejszych Smoczych Kul.


Jego plan nie powiódł się. Ziemianom, na czele z wychowanym na Ziemi Saiyaninem Son Gokū udało się go powstrzymać. Przez względnie długi okres Vegeta należał do grona „czarnych charakterów” serii, jednak wraz z upływem czasu przeszedł na stronę Wojowników Z (pozostając dalej wiernym saiyańskim ambicjom) i pomagał innym bohaterom sagi, tłumacząc to tak, iż duma Saiyanina nie pozwala mu stać obojętnie, a wręcz nakazywała walczyć, i potęgować swoją siłę. Potrafił poświęcić życie, by obronić Ziemię i jej mieszkańców. Książę Saiyan ożenił się z Ziemianką Bulmą i miał z nią dwójkę dzieci: Trunksa i Brę. Był jednym z najlepszych przyjaciół i najgorszych wrogów Gokū. Zawsze z nim rywalizował.


Charakter

Dumny, silny psychicznie, wytrwały, wytrzymały, obojętny wobec cudzych krzywd, z wyjątkiem rodziny i przyjaciół (Gokū i jego rodziny oraz Cabby), zimny, twardy, bezwzględny, brutalny, pewny siebie, ambitny, odporny na ból (potrafił ćwiczyć przy przeciążeniu 450 G z połamanymi żebrami, walczy mimo odniesionych obrażeń, a w czasie Turnieju Mocy, mimo iż wielokrotnie zostaje raniony przez Jirena i Toppo, dalej walczy, jakby nigdy nic). Kochający swoją żonę, syna i córkę, przyjacielski względem Son Gokū jak i jego przyjaciół czy rodziny, lecz rzadko okazujący to, co naprawdę czuje. Vegeta jest wierny swoim wartościom, którymi są duma, przyjaciele i rodzina. Ma sentyment do Saiyan, dzięki któremu godzi się zostać mistrzem Cabbago. Mężczyzna przywiązuje się do ludzi, których lubi i szanuje. Jest gotowy poświęcić się dla nich, co pokazano widzom DB podczas walki z Grubym Bū, podczas pojedynku z Toppo, gdzie ponownie użył Final Explosion oraz przy starciu z Yī Xīng Lóng'en, kiedy kazał rodzinie uciekać, a sam zaatakował przeciwnika. Vegeta chroni swoją rodzinę i przyjaciół, w czasie Turnieju Mocy każe żółwiemu Pustelnikowi poddać się i odpocząć.


Wygląd

Niski wzrost, drobna postura, czarne, stojące do góry włosy, zakola, jasna cera, czarne oczy i brwi, jest umięśniony. Zwykle nosi saiyański pancerz bojowy lub cywilne ubranie w postaci koszuli z długimi rękawami i spodni, w Sadze Bū ma granatowe, trykotowe spodnie i podkoszulek bez rękawów. W serii GT nosi skórzane spodnie i kamizelkę oraz brązowy podkoszulek na ramiączkach. W serii Super beżowe spodnie i niebieską koszulę.


Dzieciństwo Vegety

Wywodzi się z monarszej rodziny jako czwarty jej przedstawiciel o takim imieniu, jego ojciec, Vegeta III, był królem Saiyan. W dzieciństwie Vegeta został rozdzielony z młodszym bratem Table, którego ojciec uznał za niezdolnego do walki, i wysłał na odosobnienie w odległe od planety Vegeta rubieże Północnej Galaktyki. O matce książąt nic nie wiadomo.

Vegeta jest jednym z dwóch (obok wspomnianego ojca) saiyańskich wojowników wysokiej klasy. Będąc jeszcze młodzieńcem, książę był świadkiem, jak Beerus, odwiedziwszy planetę Vegeta, podporządkował sobie Króla Vegetę, poniżając go. W wieku około 9 lat książę był już jednym z najsilniejszych Saiyan i bez problemu radził sobie w walce z kilkoma Saibaimanami (Nasiona) jednocześnie.

Mimo iż traktował Freezę, jednego z przywódców Kosmicznej Organizacji Handlu, a jednocześnie imperatora Siódmego Wszechświata, i pana wszystkich Saiyan, z chłodem i pogardą, wiernie wypełniał powierzone mu przezeń misje i podbijał dla niego planety. Gdy tyran, przeraziwszy się legendy o Super Saiyaninie oraz doszedłszy do wniosku, że Saiyanie za bardzo rosną w siłę i mogą wymknąć się spod kontroli, postanowił raz na zawsze się ich pozbyć, i w tym celu nakazał, aby wszyscy członkowie tej rasy zgromadzili się na Vegecie. Vegeta, będący w tym czasie na misji, zlekceważył polecenie i dzięki temu uniknął zagłady planety. Jednocześnie ludzie Freezery poinformowali młodego księcia, że planeta została unicestwiona w wyniku tego, że uderzyła w nią ogromna asteroida.


Biografia

Dragon Ball Z

Podsaga Saiyan

Po tym, jak Gokū i Piccolo zabili jednego z jego towarzyszów, Raditza, Vegeta wyruszył wraz z Nappą na Ziemię, w celu zdobycia nieśmiertelności za sprawą magicznych właściwości tamtejszych smoczych kul, pomszczenia towarzysza (albo bardziej afrontu, jakim był fakt, że Saiyanin zginął w taki sposób) oraz podbicia i sprzedania Błękitnej Planety. Po wylądowaniu, rozpoczęli walkę z ówczesnymi Wojownikami Z, czyli z Piccolo, Yamchą, Tenshinhanem, Jiǎozi, Kulilinem i małym Gohanem.

Najpierw Vegeta wystawił do walki swoje sługi Saibaimanów oraz Nappę. Kiedy ci pierwsi zostali pokonani, a Nappa, zająwszy ich miejsce, przymierzał się do zamordowania obrońców Ziemi, Vegeta, dając się ponieść dumie, uległ słowom Gohana, że wzmocniony treningiem Gokū wraca do życia z Zaświatów, i zgodził poczekać na wojownika 3 ziemskie godziny. Po upływie tego czasu, kiedy Sona nadal nie było, książę dał towarzyszowi zielone światło. W momencie, kiedy Wojownicy Z byli o krok od klęski pojawił się Son Gokū i obezwładnił Nappę, wtedy też Vegeta wkroczył do walki, w pierwszej kolejności eliminując pokonanego towarzysza. Dochodzi do starcia Son Gokū i Vegety.

Przez dłuższy czas w walce nie ma prowadzącego. Gdy książę zdenerwowany tym, że nie może pokonać Saiyanina niskiej klasy, jakim jest Gokū, wznosi się w powietrze, i, otoczony fioletową aurą, wystrzeliwuje w stronę Ziemi Galick Guna. Son odpowiada mu Kamehame-Hą. Dochodzi do siłowania się na strumienie wyzwolonej ki, jednak Son stosuje czterokrotnego Kaiō-kena i wygrywa pojedynek na fale.

Vegeta postanawia transformować się w Ōzaru. Nie znalazłszy Księżyca, tworzy power ball, i mimo braku satelity przeistacza się. Przemieniony Vegeta niemal zabija Gokū, jednak wychowanego na Ziemi Saiyanina ratuje Yajirobē, odciąwszy księciu ogon, co sprawia, że wraca on do poprzedniego stadium.

Gdy Gokū jest ledwie przytomny, Vegecie przychodzi zetrzeć się z Kurilínem i Gohanem. Gdy ma się ich pozbyć, emitowane przez stworzony przezeń sztuczny księżyc fale Bruitsa sprawiają, że Son Gohan, spojrzawszy w nie, poddaje się metamorfozie Ōzaru. Ostro turbuje Vegetę. Po odcięciu ogona Gohanowi przez Vegetę energetyczną tarczą podobną do Kienzan, mały chłopiec wraca do postaci humanoidalnej. Omdlały i odmieniający się padając uderza Vegetę, przygniatając potężnym małpim ciałem. Rany, jakie Książę Saiyan odnosi po tym zderzeniu, nie pozwalają mu na dłuższą walkę.

Wzywa swoją kapsułę, cudem uszedłszy z życiem, szykuje się do odwrotu. Gdy już ma odejść, Kurilín staje mu na drodze i pragnie dobić, lecz Gokū powstrzymuje przyjaciela, ułaskawiając najeźdźcę. Vegeta wraca na planetę Freezer 79, gdzie odbywa krótkotrwałą, lecz obfitą rekonwalescencję w maszynie leczniczej. Zagoiwszy rany i zregenerowawszy siłę, wyrusza za Freezerem na Namek, chcąc zdobyć tamtejsze smocze kule.


Saga Garlica Juniora

W tej sadze Książę Saiyan nie odgrywa żadnej większej roli, ponieważ trenuje, przemierzając przestrzeń kosmiczną w poszukiwaniu Gokū oraz niszczy niedobitki armii Freezera.


Saga Cella

Podsaga Trunksa z przyszłości, Podsaga sztucznych ludzi, Podsaga Cella niedoskonałego, Podsaga Cella półdoskonałego, Podsaga Cella doskonałego i Podsaga Cell Game Po tym, jak specjaliści KOH wykonali rekonstrukcję ciała tyrana, zastępując dużą jego powierzchnię mechanicznymi protezami, scyborgizowany Freezer przybywa wraz ze swym ojcem Coldem Daiō na Ziemię, aby się zemścić na Gokū.

Z racji tego, że Son Gokū nie wrócił jeszcze z kosmosu i na Błękitnej Planecie nie ma nikogo tak silnego, by przeciwstawić się najeźdźcom, Vegeta (wraz z resztą Wojowników Z) przybywa na miejsce, gdzie ma wylądować statek Colda Daiō. Niespodziewanie pojawia się młody Super Saiyanin i zabija Freezera oraz jego ojca. Młody wybawca oznajmia obrońcom planety, że Gokū niebawem wróci na Ziemię, i pokazuje im dokładne miejsce przyszłego lądowania. Tajemniczy wybawiciel okazuje się być podróżnikiem w czasie przybyłym z przyszłości, jak i synem Vegety. Przedstawia się Gokū imieniem Trunks i ostrzega go o zagrożeniu, które przybędzie za trzy lata, mianowicie o sztucznych ludziach, zbudowanych przez Doktora Gero. Całą historię wyjawia tylko Gokū, także Książę Saiyan nie dowiaduje się, że już niebawem będzie ojcem.

Po powrocie Trunksa do przyszłości, Vegeta zirytowany tym, że oprócz Kakarotta są osoby silniejsze od niego, stawia sobie za zadanie-priorytet osiągnięcie poziomu Super Saiyanina, bo teraz wie, że jest to możliwe dla każdego Saiyanina. I rusza na intensywny trening w statku kosmicznym z siłą przyciągania równą 450 [g]. Początkowo ćwiczy na Ziemi, w tym czasie ulega wypadkowi, w którym zostaje poważnie ranny i musi poddać się leczeniu. Nad niedysponowanym Księciem Saiyan czuwa Bulma, która zdaje się darzyć wojownika specyficznym uczuciem. Z czasem Vegeta decyduje się na powrót do przestrzeni kosmicznej i tam trenuje w samotności.

Najprawdopodobniej w momencie, kiedy Vegeta ćwiczy w kosmosie, Bulma rodzi mu syna Trunksa. Podczas niezwykle wyczerpującego i intensywnego treningu, w tajemnicy przed wszystkimi osiąga poziom Super Saiyanina. Transformację przechodzi gdzieś w przestrzeni kosmicznej, na pewnej planecie, podczas walki z deszczem meteorów. Saiyanin wpada w szał, ponieważ nadal nie dorównuje Gokū i Trunksowi. Pod wpływem silnych emocji przemienia się w upragnionego Super Saiyanina.

Gdy nadchodzi czas stawienia czoła niebezpieczeństwu, na miejscu zjawiają się wszyscy oprócz Księcia Saiyan. Przybywa spóźniony i nieoczekiwanie ratuje życie wycieńczonemu chorobą serca Son Gokū. Demonstruje przed wszystkimi poziom Super Saiyanina i podejmuje walkę z Androidem #19.

Specjalnie daje się złapać w pułapkę, a jego energia zostaje wysysana przez robota. Mimo utraty mnóstwa ki i sztywnego uścisku przeciwnika, uwalnia się poprzez odepchnięcie nogami od głowy oponenta i tym samym wyrywa mu ramiona. Maszyna próbuje uciec, lecz bezskutecznie. Saiyanin wykańcza Dziewiętnastkę swoją nową kikōhą, Big Bang Attack. Android #20, towarzysz Numeru 19, zdaje sobie sprawę, że nie ma szans w walce, więc ukrywa się pośród skał. Vegeta oraz Trunks ruszają za nim w pościg. Książę ma zamiar pozwolić doktorowi obudzić pozostałych sztucznych ludzi, ponieważ nadal nie zaspokoił swojej żądzy walki, gdyż pokonał zaledwie słabego Dziewiętnastego. Uważa, że jest teraz najsilniejszym wojownikiem na Ziemi, i że bez problemu poradzi sobie z przeciwnikiem.

Trunks jest przeciwny woli swojego ojca, ponieważ zdaje sobie sprawę z prawdziwiej potęgi sztucznych ludzi. Gdy docierają na miejsce, androidy #18 i #17 są już aktywne i dokonują właśnie mordu swojego twórcy, po czym ruszają szukać Sona, ignorując intruzów.

Vegeta, nie mogąc znieść lekceważenia, rusza za nimi i rozpoczyna walkę z Osiemnastką. Zostaje bezproblemowo pokonany przez przeciwniczkę, a wraz z nim zostają obezwładnieni również inni Wojownicy Z. Książę Saiyan czuje się dotkliwie poniżony swoją przegraną. Rozpoczyna trening wraz z przybyłym z przyszłości swoim dorosłym synem w Komnacie Ducha i Czasu, specjalnym pomieszczeniu treningowym boskiego pałacu. Vegeta nadal trenuje z synem. Obydwaj przewyższają poziom Super Saiyanina, osiągając Ultra Super Saiyanina, stadium pośrednie pomiędzy SSJ i SSJ2.

Vegeta po swoim „jednodniowym” treningu jest dostatecznie silny, by zniszczyć Cella. Rozpoczyna z nim walkę, w której wygrywa. Cell namawia go, aby ten pozwolił mu wchłonąć Osiemnastkę i osiągnąć formę doskonałą, która będzie idealnym wyzwaniem dla „Super Vegety”, bo tak Książę nazwał „nowego siebie”. Vegeta, dając się ponieść swojej saiyańskiej pysze, przystaje na propozycję mutanta. Trunks z przyszłości jest temu przeciwny, próbuje powstrzymać ojca, używając siły. Zyskuje trochę czasu, stara się unicestwić Cella, lecz bezskutecznie. Vegeta krzyżuje mu plany, Cell, wykonawszy atak Taiyō-ken, toruje sobie drogę do Cyborg Osiemnastej.

Osiemnastka zostaje zaabsorbowana, a bestia przechodzi do swojej formy doskonałej. Ojciec Półsaiyanina wraca na miejsce, by kontynuować walkę, ale Cell jest teraz dla niego za silny. Vegeta usilnie stara się zranić mutanta, lecz jego ciosy nie wywierają żadnego wrażenia. Książę Saiyan postanawia użyć Final Flasha, swojego nowego najsilniejszego pocisku energetycznego. Udaje mu się poważnie zranić mutanta, jednak ten błyskawicznie się regeneruje. Vegeta zostaje pokonany. Stwór bez problemu obezwładnia wszystkich tam obecnych.

Mutant organizuje Cell Game, turniej sztuk walki, na którym chce sprawdzić umiejętności Son Gokū i jego przyjaciół. Wojownicy mają dziesięć dni na przygotowanie. Vegeta korzysta z okazji i ponownie wchodzi do Komnaty Ducha i Czasu (tym razem bez Trunksa), by lepiej się przygotować. Nie osiąga jednak dostatecznej siły, by mierzyć się z Cellem.

Rozpoczyna się Cell Game. Pierwszą walkę Cell toczy z Son Gokū. Vegeta wkracza do akcji dopiero, gdy zasady turnieju ulegają zmianie. On i reszta Wojowników Z zaczyna walkę z kopiami Cella, Cellami Juniorami.

Książę okazuje się bezsilny. Przegrywa. Son Gohan wpada w złość, pod wpływem czego zmienia się w SSJ2 i zabija klony potwora, ratując tym samym Vegetę i innych. Po wielu zmaganiach (w którym między innymi życie stracili Gokū i Trunks z przyszłości) Gohan, który podjął walkę z Cellem, ściera się z mutantem na Kamehame-Hy. Gdy promień kikōhy Cella zaczyna przeważać, Vegeta wpada w furię, zamienia się w SSJ i rusza na Cella. Obrzuca go tysiącem pocisków, co wytrąca Cella ze skupienia i tym samym pomaga Gohanowi. Miedzy innymi dzięki asyście Vegety młody Półsaiyanin wygrywa walkę, a Cell ginie. Po Cell Game, między innymi w związku ze śmiercią jego największego rywala, to jest Gokū, Vegeta traci ducha walki, i obiecuje sobie już nigdy nie walczyć.


Saga Majin Bū

Przez siedem lat, które upłynęły od pokonania Cella, Vegeta, nie zważając na panujący na Ziemi pokój, nieustannie trenuje. Mimo śmierci Gokū i utraty woli walki, Książę Saiyan nie zaniedbuje swoich ćwiczeń, a z czasem, uznawszy syna za wystarczająco dojrzałego, podejmuje się szkolenia Trunksa.

Kiedy Vegeta dowiaduje się od Gohana, że ten będzie walczył w Tenka-ichi Budōkai 25, deklaruje, że sam też weźmie udział. Wtedy Son Gokū przemawia za pomocą telepatii Północnego Kaiō z Zaświatów obiecując przyjaciołom, że i on stawi się na turnieju, zstępując w tym celu na Ziemię, Vegecie wyraźnie wraca raison d'être. Reaguje na całą sytuację z niekrytym choć powściągliwym, charakterystycznym dla swojej postaci entuzjazmem, uzmysłowiając Sonowi, że przez te lata stał się dużo silniejszy, niż miało to miejsce podczas Cell Game. Książę Saiyan postanawia zintensyfikować trening. Przechodzi ostre i zawzięte przygotowania na statku o zwiększonej sile przyciągania. Nadal trenuje tam wraz z synem.

Podczas ich wspólnych ćwiczeń Vegeta dowiaduje się, że jego syn, podobnie jak Son Goten, jest już w stanie przeistoczyć się w Super Saiyanina, co wprawia księcia w zdumienie.

Zaczyna się turniej, wystawiony przez niego syn, Trunks wygrywa sekcję młodzików, co Vegetę wielce zadowala. W losowaniu sekcji dorosłej jego przeciwnikiem w pierwszej walce zostaje Gokū. Cieszy się z takiego obrotu spraw. Do pojedynku nie dochodzi, gdyż pojawia się Kaiōshin Wschodu i Wojownicy Z pomagają mu w jego misji. Po znalezieniu statku kosmicznego, w którym przebywa zły czarnoksiężnik Babidi, Vegeta oznajmia towarzyszom, że planuje sam unicestwić przeciwnika, lecz powstzymuje go Wschodni Kaiōshin, tłumacząc, że ich przeciwnik jest zbyt silny. Gdy Vegeta jest światkiem tego, jak Dābra, sługa Babidiego, śliną zamienia w posągi Kulilina i Piccolo oraz za sprawą pojedynczej kikōhy morduje Kibito, Książę Saiyan rezygnuje z samotnej walki, przystając na prośbę Wschodniego Kaiōshina. Wojownicy wchodzą do wnętrza statku.Vegeta wraz z pozostałymi wojownikami dostaje się na pokład statku Czarnoksiężnika Babidiego, gdzie gospodarz nakłania gości do walk ze swoimi podwładnymi; warunkiem dostania się do pokładu, na którym znajduje się kula z Majin Bū jest pozbycie się wszystkich sług

Na statku Książę Saiyan zabija strażnika pierwszego pokładu, Puipuia. Niedługo po rozprawieniu się z przeciwnikiem, Vegeta pozornie pozwala Babidiemu częściowo przejąć kontrolę swoim ciałem i umysłem, w zamian za co czarnoksiężnik zwiększa jego siłę. Vegeta nie wykonuje jednak rozkazów, jakie kieruje do niego Babidi, co wprawia w zdumienie Kaiōshina, gdyż nie przypuszczał, aby to było możliwe. Vegeta stara się nakłonić Gokū, aby ten się z nim zmierzył. Gdy nie udaje mu się słowem, przeniesiony magią Babidiego na arenę turniejową, wystrzeliwuje dwie kikōhy w kierunku publiczności Tenka-ichi Budōkai, zabijając tym samym widzów. Son przystaje na propozycję Vegety. Książę stacza z Gokū ekstremalną i niezwykle widowiskową walkę, która kończy się remisem.

Książę z siłą majinów, którą otrzymał od Babidiego, okazuje się przewyższać Gokū. Obydwaj wojownicy zamieniają się w SSJ2. Podczas tego właśnie pojedynku Vegeta przyznaje Gokū, że poddał się Babidiemu tylko po to, aby móc stoczyć z nim tę walkę, co Son konfrontuje, mówiąc, że od początku o tym wiedział. Walka trwa.

Gokū mało nie ginie, rzucony na ostrą skałę. W porę orientuje się i zapobiega własnej śmierci. Następnie Vegeta strzela w Gokū Final Flashem, lecz przeciwnik atakuje pocisk Vegety Kamehame-Hą. Dochodzi do zderzenia fal uderzeniowych. Tym razem wygrywa Vegeta. Son bardzo zmęczony obrażeniami zadanymi przez kikōhę Księcia Saiyan, zostaje przywiązany do ściany pięcioma pierścieniami techniki energetycznych obręczy Vegety, a następnie przyjmuje ciosy od księcia. Gokū po wielu staraniach udaje się wydostać z pułapki i uderzyć Vegetę skałą, do której był przytwierdzony. Zdenerwowany Książę miał szykuje się już do wystrzału Big Bang Attacku, kiedy Gokū prosi go, żeby odłożyli tę walkę na później, gdyż Majin Bū został uwolniony z ich winy i zagraża Wszechświatowi.

Vegeta, chcąc samemu naprawić to, że doprowadził do pojawienia się Bū, wykorzystuje moment nieuwagi i nokautuje rywala ciosem w plecy. Po zabraniu ostatniej senzu, niszczy statek Babidiego i walczy z Grubym Bū. Nie radząc sobie w tradycyjny sposób i przegrywając z demonem, decyduje się na samozniszczenie, mając nadzieję, że w ten sposób pozbawi życia również Majina. Ogłusza swego syna, aby nie widział śmierci własnego ojca, a następnie syna Gokū z tego samego powodu. Kolejno prosi obecnego tam Piccolo, aby ten zabrał nieprzytomne dzieciaki z miejsca walki.

Vegeta używa techniki Final Explosion. Kumuluje całą swoją energię wewnątrz własnego ciała i wyrzuca ją na zewnątrz, tracąc przy tym życie, i powodując wielki wybuch. Niestety bezskutecznie, ponieważ Bū odradza się z pojedynczych cząstek własnego ciała. Była to pierwsza walka, w której Vegeta walczy i poświęca życie dla kogoś, kogo kocha, a nie tylko dla własnej przyjemności czy zachowania dumy. Gdy jest o krok od śmierci, dziękuje swoim najbliższym i żegna się z Bulmą, Trunksem oraz Son Gokū czy nawet planetą Ziemią. Jest im wdzięczny za to, że mógł Ziemię nazywać domem.

Książę Saiyan trafia w Zaświaty. Jeśli w jego przypadku obowiązują zwykłe prawa zmarłych, to poświęciwszy życie, zmazał grzech przeszłości i tym samy wybawił się od wymazania i reinkarnacji w innej osobie, jednak mimo to stracił ciało i został wysłany nie do Raju, a do Piekła. Kiedy Son Gokū nie udaje się zespolić z Son Gohanem, Emma Daiō przywraca Vegecie jego ciało, wielki sędzia podjudza Saiyanina, tłumacząc, że jego śmierć poszła na marne, i godzi się wypuścić go z powrotem do świata żywych, aby ten pomógł Son Gokū pokonać demona. Książę przybywa na Ziemię i dzięki kolczykom potara dwaj saiyańscy wojownicy dokonują fuzji, tworząc postać Vegetto.

W wyniku skomasowania pychy obu części składowych, nowo powstały bohater nie pokonuje wroga; zamiast zadać ostateczny cios, drwi sobie z przeciwnika, pomiatając nim. Ostatecznie zostaje zjedzony przez demona, a w jego wnętrzu scalenie dobiega końca.

 Więcej w osobnym artykule: Vegetto.

Vegeta oraz partnerujący mu Gokū przemierzają wnętrze potwora, ścierając się z wykreowanymi przez Bū widmami swoich bliskich, a także samą miniaturką demona. W jego mózgu natrafiają na Piccolo, Gohana, Gotena i Trunksa oraz wchłoniętego przez demona Grubego Majin Bū. Uwalniają ich, a następnie Vegeta, a wraz z nim Gokū Satan, Gruby Bū Bē oraz Dende zostają wybawieni przez Kaiōbito od śmierci w eksplozji niszczonej przez Złego Bū Ziemi.

Walka przenosi się do Świata Kaiōshinów, Vegeta i Son na przemian walczą z demonem. Książę dokonuje wewnętrznej spowiedzi, dziękując Gokū za wszystko, czego go nauczył, przed zgromadzonymi przyznaje również pierwszeństwo Son Gokū, szczególnie podkreślając formę SSJ3. Ma żal do przyjaciela, że ten nigdy nie traktuje go poważnie i nawet podczas ich starcia, Son hamował się, nie idąc na całość. Kiedy dochodzi do krytycznego momentu i dusza raz już zabitego Vegeta omal nie zostaje wymazana przez demona Mister Satan staje w jego obronie i, odwróciwszy uwagę, ratuje go przed zagładą.

Ocalały Książę Saiyan wpada na pomysł, aby Dende przeniósł się w raz z Kaiōbito i Rō Kaiōshinem na Nową Namek i tam, za sprawą Porungi naprawił krzywdy wyrządzone przez Bū.

Dzięki smoczym kulom wszyscy dobrzy Ziemianie (do których Porunga zaliczył również Vegetę), którzy zostali pomordowani przez Bū w ostatnim czasie, zostają wskrzeszeni, a wraz z nimi odtworzona zostaje planeta Ziemia. Vegeta nakazuje Gokū utworzyć Super Genki-Damę, a na siebie bierze ciosy Majin Bū. Po raz kolejny książę staje oko w oko z prawdziwą śmiercią, jednak od unicestwienia wybawia go Gruby Bū. Kiedy Gokū ma już miotnąć naładowaną Super Genki-Damą, Zły Majin Bū zasłania się Vegetą, jednak Mister Satan po raz kolejny go ratuje, zabierając z linii strzału. Ciężko ranny i wyczerpany walką Gokū nie jest zdolny dobić demona, sytuacje ponownie ratuje Vegeta, który nakazuje Dendemu użyć trzeciego życzenia do przywrócenia Sonowi sił. Demon zostaje zniszczony, przyjaciele uleczeni przez Dendego i teleportowani na Ziemię. Vegeta uczestniczy w przyjęciu urodzinowym swojej żony.


Dragon Ball Super

Saga Beerusa

Vegeta jedzie z rodziną na wakacje, ale cały czas myśli o treningu. Wytrzymuje trudy podróży, stojąc na dachu samolotu Bulmy. Bierze udział w rodzinnych zakupach oraz uczestniczy w przejażdżce kolejką w wesołym miasteczku. W pewnym momencie książę nie może dłużej znieść marnowania czasu na próżne rozrywki i odlatuje, pozostawiając żonę i syna w kurorcie wypoczynkowym. Vegeta podejmuje ćwiczenia w pokoju grawitacyjnym. Po bliżej nie znanym widzowi czasie Bulma przerywa mężowi trening, nakazując mu stawienie się na jej bankiecie urodzinowym. Vegeta niechętnie ulega namowom żony. Kiedy w samotności wypoczywa na leżaku, za pomocą telepatii kontaktuje się z nim Północny Kaiō, chcąc powiadomić Saiyanina o tym, że Hakaishin Beerus zbliża się do Ziemi. Pojawia się Beerus, Vegeta zostaje przez niego obezwładniony samą aurą lub siłą mentalną. Kiedy Vegeta odzyskuje zmysły, stara się za wszelką cenę nie wyprowadzić z równowagi Boga Zniszczenia. Łapie i przyrządza mu ośmiornicę. Gdy Beerus uderza Bulmę, Vegeta wpada w furię i walczy z nim, jednak zostaje pokonany. Potem oddaje Gokū cząstkę swojego saiyańskiego pierwiastka potrzebną do utworzenia formy SSJG. Kiedy transformacja się udaje, Vegeta obserwuje walkę. W pewnym momencie powstrzymuje Piccolo przed atakiem na Whisa. Po walce oświadcza Gokū, że sam, bez niczyjej pomocy posiądzie boską moc.

Saga Złotego Freezera

Vegeta ćwiczy na pustkowiu, po czym wraca do domu, gdzie spotyka Whisa. Wyczuwając jego niepojętą moc, prosi go o trening i w tym celu próbuje przekupić go jedzeniem. Whis zna wszystkie odwiedzane restauracje, bo Bulma już go tam zdążyła zabrać. W końcu Vegeta przekupuje Whisa błyskawicznym ramenem i dostaje się na planetę Beerusa. Na miejscu, jako część zapłaty za trening, wyręcza Whisa w codziennych obowiązkach, sprząta, zmienia posłanie Beerusowi, myje akwaria Rybiej Wyroczni i plewi. Pół roku po rozpoczęciu przez Vegetę treningu dołącza do niego Gokū, z którym Vegeta zdążył się już zrównać. Rano robią prace domowe i w polu, po południu ćwiczą biegi z ciężarkami na rękach. Vegeta trenuje także w nocy. Gdy są odpowiednio silni, Whis uczy ich kontroli nad ki i zabiera ich do odpowiednika Komnaty Ducha i Czasu swojego świata. W dziwnym miejscu panuje ogromne ciśnienie, jest duszno oraz parno. Vegeta z całych sił ćwiczy z Gokū. Jako że w dziwnym wymiarze nie ma pożywienia, książę poddaje pomysł, aby spróbować wydobyć coś z lewitującej tam laski Whisa. Okazuje się, że wewnątrz laski jest zapas pizzy dla Beerusa. Obaj bohaterowie unikają śmierci głodowej doszczętnie zjadając zapasy Boga Zniszczenia. W pewnym momencie Whis przenosi obu Saiyan z powrotem na planetę Beerusa, gdyż Beerus domaga się więcej pizzy. Vegeta dowiaduje się o sytuacji na Ziemi. Gokū czując ki Gohana teleportuje siebie i Vegetę na Ziemię. Dotarłszy na miejsce, Vegeta zabija przebywającego w ciele Tagomy Ginyū, następnie ustępuje miejsca Gokū i ogląda zmagania przyjaciela z Freezerem. Vegeta denerwuje się widząc walkę i atakuje Gokū, klaszcze Freezerowi, który myśli, że wojownik cieszy się z jego przybycia. Vegeta mówi, że nigdy nie był mu lojalny i chciałby żeby przeciwnicy walczyli na poważnie.


Saga Selekcyjnego Turnieju Sztuk Walki Bogów Zniszczenia

Vegeta ćwiczy u Beerusa, razem z Gokū robi 50000 pompek na kciuku. Po przybyciu Champy jest poczęstowany jajkiem z jego wymiaru i zupką w proszku z wymiaru Beerusa. Pierwszy odsuwa się gdy Hakashinowie zaczynają walczyć, zgadza się na udział w turnieju Champy. Po wytłumaczeniu Bulmie problemu wracają na Ziemię, Beerus rozkazuje mu odnaleźć smocze kule, Vegeta jest obecny przy wywoływaniu smoka, Bulma kradnie mu całusa. Po rozpierzchnięciu się kul Vegeta chce wrócić do treningu z Gokū. Bulma mówi im by z centrum kosmosu poszukali siódmej Super Smoczej Kuli. Leci z Gokū by wybrać ludzi do ekipy 7 Wszechświata, gdy dołączają Trunks i Goten odprawia ich jako potencjalnego fuzjonera. Razem z Gokū opowiadają Kurilínowi o turnieju i próbują zwerbować Gohana i Piccolo do swojej drużyny. Ćwiczy z Gokū w Komnacie Ducha i Czasu przez trzy dni,

potem leci na Turniej jako zawodnik, czekając na swoją kolej ogląda walki Gokū z Botamo i Frostem oraz Piccolo z Frostem. Po porażce Piccolo walczy z Frostem, pokonuje go jednym ciosem wyrzucając poza matę. Następnie walczy z Magettą. Na początku ma problemy z powodu wysokiej temperatury i małej ilości tlenu, potem rozbija barierę i wyrzuca przeciwnika za matę. Wraca do swojej drużyny napić się. Po odpoczynku walczy z Cabbą, początkowo są sobie równi, ale po przemianie Vegety w SSJ  Cabba nie daje mu rady. Prosi go o nauczenie przemiany, Vegeta bije Cabbę i grozi zniszczeniem planety Sadal, gniew Cabby powoduje przemianę. Po krótkiej wymianie ciosów Vegeta zmienia się w boskiego super saiyanina i pokonuje Cabbę. Później cuci nieprzytomnego przeciwnika wylewając na niego wodę i okazuje mu szacunek. Następnym przeciwnikiem jest Hit. Po wejściu na ring Vegeta od razu przemienia się w SSJGSSJ i przygląda się przeciwnikowi wyszukując jego słabych stron. Hit błyskawicznie na niego naciera uderzając go w twarz i powalając na ziemię. Vegeta się nie poddaje, wstaje z ziemi i kontratakuje, lecz bez skutku. Oponent odpiera Vegetę uderzając go w szyję. Książę znów przypatruje się konkurentowi i obmyśla strategię. Hit atakuje serią ciosów uderzając go w punkty witalne. Vegeta próbując przeprowadzić atak rzucając się na Hita, zostaje odparty ciosem w brzuch. Pada na ziemię tym samym odpada z turnieju. Na skraju wytrzymałości dostaje Senzu od Krillina, a następnie wraca na trybuny. Vegeta ogląda pojedynek Gokū z Hitem. Po turnieju leci z innymi wywołać Super Smoka. Podczas przyjęcia z okazji zwycięstwa stara się nie dopuścić do walki Gokū z Monaką. Razem z Piccolo atakuje przyjaciela. Bulma zmusza Vegetę by leciał ratować Trunksa z Patoufou. Mąż obwinia ją o ten incydent, ale leci z Jaco. Ratuje Trunksa przed ciosem ludzi Grylla. Pokonuje kilku zbójców, którzy zmienieni w galaretę otaczają jego ciało i odbierają mu moc. Galareta formułuje jego klona. Vegeta traci moc, Trunks ratuje go przed Garlic-Hō klona. Ukrywają się w skalnej rozpadlinie, gdzie Potaju opowiada historię nadludzkiej wody. Klon Vegety odnajduje ich. Vegeta ogląda walkę swojego klona z Gotenksem i Gokū. Okazuje się, że jeśli Gokū nie pokona przeciwnika, Vegeta zniknie. Saiyanin nie ma nic przeciwko wygranej swojego rywala. Vegeta kibicuje raz swojemu klonowi raz Gokū. Dostaje od Potage do ssania smoczek, który ma przedłużyć jego żywot. Gdy Nadludzka Woda atakuje Trunksa, Vegeta wypluwa smoczek, ale Monaka rozdeptuje rdzeń Wody. Wszyscy wracają na Ziemię. Vegeta denerwuje się, gdy Gokū mówi mu, że ssał smoczek.


Saga Trunksa z przyszłości

Vegeta ćwiczy u Beerusa. Gokū przylatując przerywa im walkę sparingową. Vegeta zjada z Gokū, Beerusem i Whisem zupkę z torebki, ale odmawia sałaty Sona. Wojownik słucha opowieści Whisa o Zenō i krytykuje zachowanie Gokū podczas spotkania z nim. Vegeta zjada posiłek z Gokū, Beerusem i Whisem, gdy Bulma informuje tego ostatniego o pojawieniu się Trunksa z przyszłości. Vegeta każe Gokū przynieść senzu, ale ten nie czuje ki Karina. Vegeta każe podnieść poziom mocy synowi, dzięki czemu Gokū teleportuje wszystkich na Ziemię. Mężczyzna odbiera od Gokū fasolkę, którą podaje Bulmie, by podała ją Trunksowi. Potem obserwuje starcie syna z Gokū. Gdy pojawia się Black, ogląda jego walkę z Gokū. Po walce mówi Trunksowi, któremu Black zniszczył wehikuł czasu, żeby się nie poddawał. Vegeta je śniadanie z rodziną, po posiłku proponuje Trunksowi wspólny trening. Obiecuje zwycięstwo Trunksa, kiedy ten go uderzy. Przechodzi przemianę w SSJBlue i pokonuje syna. Kiedy zjawia się Bulma, Vegeta wraca do zwykłej postaci, wtedy Trunks uderza go i wygrywa walkę. Vegeta odchodzi ignorując Gokū i żonę. Po naprawieniu przez Bulmę wehikułu czasu leci wraz z Trunksem i Gokū w przyszłość. Na miejscu spotyka żołnierzy z ruchu oporu, Mài i ocalałych ludzi. Mài opowiada o zniszczeniu poprzedniej bazy. Saiyanin daje ludziom jedzenie, które spakowała dla nich Bulma i radzi Trunskowi skupić się na relacjach z Mài, nie na walce. Mężczyzna wyzwala pocisk energii, który sprowadza Blacka. Vegeta gra z Gokū o pierwszeństwo w walce z Blackiem, przegrywa, ale walczy pierwszy. Zostaje pokonany przez przebicie ostrzem ki. Zajmuje się nim Trunks. Vegeta chce pomóc Gokū, ale traci przytomność. Kiedy Zamasu i Black chcą zabić Gokū i Trunksa, Vegeta odbija pocisk Blacka swoim pociskiem energii. Mài zabiera go z pola walki i umieszcza razem z Gokū i Trunksem w wehikule czasu, który nastawia na 17 lat wstecz. Vegeta wraca do swoich czasów. Trunks z teraźniejszości podaje mu senzu. Zjawiają się Beerus, Wschodni Kaiōshin i Whis, którzy opowiadają im o planach Zamasu. Vegeta idzie ćwiczyć, by pokonać boga. Po kolacji leci z Trunksem w przyszłość. Tam staje do walki z Blackiem. Zostaje przez niego pokonany. Razem z Trunksem chce pomóc Gokū, ale zostają powstrzymani. Mężczyzna pomaga walczyć synowi, ale nie daje rady, zabiera więc Gokū w przeszłość. Tam opowiada pozostałym o tym co się stało w przyszłości. Vegeta odnajduje Gotena i Trunksa i zabiera ich do matek oraz po usłyszeniu historii Piccolo o Mafūbie idzie ćwiczyć tę technikę. Mężczyzna ćwiczy w Komnacie Ducha i Czasu niszcząc ją. Po treningu wraca do domu i leci w przyszłość. Tu osłania bogów ze swojego czasu przed atakami wrogów i kłóci się z Mài o zniszczenie naczynia potrzebnego do wykonania Mafūby i leci walczyć z Blackiem, nad którym ma znaczną przewagę. Vegeta bije Blacka, do póki ten nie tworzy kosy ki i nie tworzy chmury, z której powstają jego kopie. Wtedy Saianin wraz z Gokū walczą z klonami Czarnego. Kiedy Zamasu leci zabić Trunksa, Vegeta prosi, by Gokū teleportował się wspomóc chłopca. Vegeta prosi Trunksa by uratował Bulmę i innych ludzi i razem z Gokū dalej walczy z Czarnym. Kiedy Gokū leci do Trunksa walczy sam. Walczy ze Scalonym Zamasu pomagając Gokū odeprzeć atak mający zniszczyć ludzi. Razem z Gokū i Trunksem odbijają kolejne ataki. Zamasu rani Vegetę, który zasłania syna przed jego atakiem. Rannego Vegete i Trunksa ratuje Gokū atakując Zamasu za pomocą Kamehame-Ha, udaje mu się zranić wroga, lecz i on nie daje rady. Wojownicy ukrywają się wraz z bogami przy zniszczonym budynku i leczą się za pomocą fasolek Senzu. W tym momencie Gokū proponuje fuzję, na co Vegeta początkowo reaguje niechęcią, ale ostatecznie się zgadza. Po raz kolejny wojownicy łączą się za pomocą kolczyków Potara w Vegetto. Ten od razu przybiera formę Super Saiyanin Blue i dość dobrze radzi sobie ze scalonym bogiem. Zanim zdążył mu jednak zadać ostatni cios fuzja rozpadła się (z powodu wyczerpania mocy), co szybko wykorzystuje Scalony Zamasu i jednym ciosem powala wojowników. W momencie kiedy ma ich zabić, osłania ich Trunks i zaczyna walkę z wrogiem. Gokū i Vegeta widząc, że Trunks zbiera energię przekazują mu też swoją, co sprawia, że syn Vegety jest w stanie przeciąć na pół Zamasu i prawdopodobnie zniszczyć jego ciało. Vegeta zjada senzu i łączy się kolczykami z Gokū. Po rozdzieleniu oddaje synowi energię do Genki-Damy i obserwuje zabicie przez niego Zamasu. Vegeta atakuje Zamasu razem z Gokū i Trunksem. Wraca w przeszłość zanim Zenō niszczy Ziemię. Tam spotyka syna i je kolację. Razem ze wszystkimi zostaje pożegnać Trunksa i Mài. Vegeta z Bulmą i Trunksem jest obecny podczas rozdania nagród naukowych. Kiedy Satan prosi go o pomoc, mężczyzna walczy z Aralką, ale zostaje pokonany i kończy wisząc na drzewie. Vegeta reprezentuje 6 wszechświat podczas turnieju baseballowego Champy, na którym fauluje Yamchę, doprowadzając go do utraty przytomności.

Saga Hita

Vegeta ćwiczy z Whisem walki sparingowe i chce, by ustanowiono mu taki sam trening jak Gokū. Whis każe powtórzyć mu dzienną liczbę sparingu, co Vegeta wykonuje, ale nie liczy powtórzeń. Vegeta nie dając rady Whisowi proponuje zamianę 3 ostatnich powtórzeń na stek z sosem babci. Whis zgadza się i lecą oglądać walkę Gokū z Hitem. Kiedy Gokū wyjaśnia, że sam wynajął na siebie Hita i pojawia się Chichi z synami, Gokū prosi Vegetę, by nie mówił o tym jego żonie. Whis i Beerus upominają się o stek z sosem babci.

Saga przetrwania wszechświata

Vegeta odmawia Gokū wspólnego treningu, ponieważ czeka na poród Bulmy, do którego może dojść w każdej chili rodzić. Kiedy zjawia się Whis, Vegeta i jemu odmawia. Książę nie godzi się na udział w turnieju, dopóki nie urodzi się Bra. Mężczyzna wymyśla jej saiyańskie imię. Kiedy Whis wywołuje poród Bulmy, mężczyzna widzi to zza otwartych drzwi. Vegeta denerwuje się, gdy wszyscy zachwycają się jego nowo narodzoną córką. Po tym, jak Trunks pokazuje mu dziewczynkę, mężczyzna odbiera bierze córkę na ręce i godzi się na imię zaproponowane przez żonę. Książę jest niepocieszony, ponieważ Beerus traktuje jego dom jak darmową stołówkę i noclegownię. Denerwuje się, kiedy Hakaishin budzi się z koszmaru, ale nie ma odwagi powiedzieć tego na głos. Następnie przewija Brę, widząc że Trunks z Gotenem nie dają sobie z tym rady. Nie potrafi pogodzić się z faktem, że Gokū zwerbował do turnieju Freezera. Razem z innymi uczestnikami leci do Świata Nicości, Trudno namówić go na grę zespołową. Rusza na pomoc Gokū. Staje do walki z Basilem, przeciw któremu stosuje barierę ochronną i inną uczestniczką z 9 Wszechświata. Oregano z 9 Wszechświata zamraża mu rękę, wtedy Vegeta i Gokū wykorzystują ich dekoncentrację i wyrzucają przeciwników za ring. Potem pokonują Niebezpieczne Trio, również wyrzucając ich za ring. Vegeta walczy z Botamo, nie udaje mu się zranić przeciwnika, więc wiąże jego ręce na kokardkę i chce wyrzucić go za ring. Atakuje go Magetta. Za namową Beerusa Vegeta obraża Metalmana, ale Botamo zasłania mu uszy i walczą z Saiyaninem. Vegeta walczy z oboma przeciwnikami na raz do póki przejmuje go Cabba. Walczą ze sobą do póki przemiana Kale nie przerywa ich pojedynku. Saiyanin rozpoznaje w niej prawdziwą formę Saiyanina i ostrzega przed dziewczyną, Gokū. Vegeta ma pretensje do Freezera, że ten zabiera mu najlepszych przeciwników. Vegeta walczy z Briant de Château, z powodu jej brutalności musi zrobić unik. Gokū z Vegetą walczą z Prumem, rozpracowują jego technikę i atakują go. Prum początkowo odbija ich ataki, ale potem zostaje przez nich pokonany. Vegeta wyrzuca jego i Doktora Rotę za ring. Vegeta odbija atak Frosta. Kiedy widzi jak Frost bije Muten Rōshimego i sam staje z nim do walki. Frost udaje słabego, by go zmylić, atakuje ich Magetta. Vegeta walczy z nimi oboma i nie daje im rady. Kiedy Rōshi atakuje Magettę Mafūbą, Frost kieruje atak na Vegetę. Rōshi uwalnia go rozbijając butelkę. Vegeta niszczy kamienne zatyczki do uszu Magetty, obraża go i załamanego wyrzuca za ring. Vegeta odmawia Gokū oddania energii do Genki-Damy i atakuje Ribrianne, która chce zaatakować Gokū. Atak wojownika odrzuca ją daleko z miejsca walki. Vegeta obserwuje walkę Gokū z Jirenem, po niej chce, by Gokū opowiedział mu o swoim nowym poziomie mocy. Kiedy Gokū odchodzi, Vegeta walczy z Riburian. Vegeta nokautuje ją. Do walki wkracza Su Roas. Vegeta pokonuje obie dziewczyny. Vegeta ratuje Cabbę, którego Monna wyrzuca za ring i przypomina mu o obietnicy poznania króla Sadal. Saiyanie obiecują sobie, że jak jeden wygra to wskrzesi świat drugiego, by Vegeta mógł spotkać króla Cabby. Po pokonaniu Monny, Vegeta atakuję Jirena, ale do walki z nim staje Toppo. Vegeta walczy z nim, Toppo wykorzystuje jego zdezorientowanie spowodowane siłą Kafli i uderza go. Toppo obezwładnia Vegetę, ale ten uwalnia się i pozbawia go przytomności. Vegeta rozpoznaje w Gokū styl, o którym mówił Whis podczas treningu i obiecuje Gokū, że osiągnie ten stan znacznie szybciej od niego. Vegeta walczy z Katopesrą, początkowo daje się mu bić, by obudzić swój ultra instynkt, potem blokuje jego ciosy. Vegeta walczy z Katopeslą, odpiera każdy jego atak, kiedy przeciwnik zostaje wypchnięty za ring,ktoś wypycha Vegetę, ale wojownik szybko łapie równowagę i wraca na matę. Vegeta walczy z Boraretą, do póki nie zastępuję go Gohan. Po fuzji robotów pomaga Gohanowi pokonać fuzjonera. Vegeta walczy z Anirazą, razem z resztą wojowników z 7. Wszechświata wyrzuca go za ring. Vegeta atakuje Jirena, który powala przeciwnika. Wtedy ratuje go Gokū. Następnym razem Vegeta przewiduje ataki Jirena i unika ich. Kilka razy trafia go zadziwiając pozostałych. Jiren atakuje go ki. Vegecie udaje się odparować atak i uderza Final Flashem. Trafia Jirena i powala go. Ten jednak szybko wstaje i rani Vegetą wiązką ki. Vegeta odpoczywa po ataku Jirena i ogląda jego walkę z Gokū. Kiedy Żołnierz Dumy wraca na ring, Sayianin przypomina obietnicę daną Cabbie i uwalnia moc większą niż SSJ Blue. Razem z Gokū atakują Jirena, ich brak synchronizacji dezorientuje przeciwnika. Kiedy Jiren obezwładnia Freezera i C17, Vegeta staje do walki z Toppo. Saiyanin odpiera jego ataki i przebija się przez moc zniszczenia. Kiedy Toppo ma przewagę, Vegeta przypomina sobie swoją rodzinę i obietnicę daną Cabbie. Mężczyzna używa Final Explosion i wyrzuca Toppo z maty. Saiyanin zostaje ranny, ale dalej utrzymuje się na ringu. Vegeta, Gokū i C17 walczą w trójkę z Jirenem. Cyborg ratuje go przed atakiem przeciwnika. Po starciu z Żołnierzem Dumy, Vegeta nie ma siły walczyć. Siedemnastka otacza barierą jego i Gokū i atakuje Jirena. Po autodestrukcji C17, Vegeta staje do walki z Jirenem. Jego rany i zmęczenie nie pozwalają mu zmienić się w silniejszą formę. Jiren bije go i nokautuje. Saiyanin wstaje z myślą o rodzinie i Cabbie, ale jest za słaby, by walczyć z Jirenem, przed wypadnięciem ratuje go zaczepienie butem o odłamek skalny. Vegeta słyszy głos Bulmy i wspomina ją oraz dzieci. Saiyanin atakuje Jirena, który wyrzuca go za matę. Vegeta płacze ponieważ nie może dotrzymać obietnicy danej Cabbie. Oddaje resztkę swojej energii Gokū i upada na widowni. Kurilín podaje mu senzu, a Gohan pomaga mu usiąść. Razem z pozostałymi wojownikami z Siódmego Wszechświata ogląda walkę Gokū i Jirena. Gokū leży na ringu. Vegeta opowiada osobom na widowni o saiyańskiej zdolności powiększania swojej siły i rozwijania umiejętności w czasie kolejnych walk.

Saga Więźnia Galaktycznego Patrolu

Vegeta i Goku zostają zwerbowani do Galaktycznego Patrolu, celem pochwycenia Moro. Saiyanie lecą na Namek, gdzie walczą z nim moro rani ich i odbiera im ki. Nameczanie częściowo uzdrawiają ich rany i opowiadają o atakach Moro na ich ludność.

Koniec Z

Wraz z żoną Vegeta odwiedza trenującego z Gotenem Gokū. Przyjaciel informuje Księcia o nadchodzącym 28 Tenka-ichi Budōkai. Tam Vegeta dowiaduje się, że Ūb, dobra inkarnacja Złego Bū ma się pojawić na turnieju. Saiyanin zmusza syna do udziału w zawodach oraz sam się zapisuje. Przed rozpoczęciem walk dziwi się manipulacjami Gokū i Gruby Majin Bū|Bū, którzy fałszują wyniki losowania przeciwników turniejowych. Gokū wyjaśnia Księciu Saiyan, kim jest Ūb. Nim jeszcze turniej na dobre się rozpoczyna, Vegeta nokautuje swojego przeciwnika, gdyż zostaje przezeń wyprowadzony z równowagi. Kiedy Gokū przerywa swoją walkę, Vegeta domyśla się, że odlatują na trening, bo Son chce mieć godnego sobie przeciwnika. Książę decyduje się pobawić trochę na turnieju i wrócić do domu.


Saga podróży kosmicznych

Vegeta odbiera wiadomość od porywaczy przemienionego w dziecko Son Gokū, ale nie chce z nimi rozmawiać. Zaprowadza Trunksa i Gotena do Capsule Corporation, by wysłać ich w kosmos z misją odnalezienia ostatecznych smoczych kul. Jest obecny wraz z córką podczas odlotu Trunksa, Gokū i Pan.

Saga Baby'ego

Kiedy pojawia się po raz pierwszy, zmuszony przez swoją córkę, goli nowo zapuszczone wąsy. Następnie wybiera się z Brą na zakupy. W drodze powrotnej zostaje zaatakowany i podejmuje walkę z agresorem, którym jest opętany przez Baby'ego Gohan. W miarę rozwoju sytuacji pojedynkuje się z Baby Gohanem i Baby Gotenem, w wyniku czego przegrywa i zostaje opanowany przez zmutowanego Tsufulianina. Sterowany ambicjami Vegeta zaczyna opanowywać ciała i umysły większości Ziemian, chcąc zamienić ich w tsufuliańskich wojowników. Dzięki technologii wynalezionej przez Bulmę, będąc dalej pod wpływem opętania, przyjmuje formę Ōgon Ôzaru i w takiej postaci walczy z Gokū. Gdy ogon Ōgon Ôzaru zostaje zniszczony, ciało Vegety przyjmuje normalne rozmiary, rozwinięty Baby zmuszony jest opuścić nosiciela, przez co książę odzyskuje swobodę.